Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: PROJEKT INDYWIDUALNY
3119 odwiedzin | wpisów: 10, komentarzy: 70, obserwuje: 13
 

Dach

autor: ogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dach powstał u nas dość szybko. Pomimo ogólnego problemu z fachowcami, terminami oraz jakością świadczonych usług, my jak dotąd mieliśmy ogromne szczęście. Zarówno cieśle, jak i dekarze okazali się profesjonalistami. 


Jedynym maleńkim minusem było to, że dekarze przesuwali termin położenia dachówki i kazali na siebie troszkę czekać, powodując delikatną irytację z naszej strony. Na zdjęciach widać, że pogoda wskazywała na późną jesień i lada chwila miał spaść śnieg, co jeszcze bardziej wzbudzało nasz niepokój. Jednak dekarze uwinęli się z robotą w kilka dni, a ostateczny efekt jest zadowalając, więc nie mamy na co narzekać.


Najważniejsze jest to, że wszystkie prace dotyczące dachu udało się zakończyć przed pierwszymi opadami śniegu. Dom został przykryty przed rozpoczęciem zimy. Komentarze (3)
autor:magdaz3  dodano: 6 miesięcy temu
Widze ze macie podobhy taras jak my 😊 jak i czym zabudowujecie dach tarasu? Jakie wogole macie wymiary tarasu? ... musze was wrzucic do obserwowanych 😊😊bede podgladac tarasik☺
Odpowiedź do magdaz3
autor:ogli1  dodano: 6 miesięcy temu
Magdaz3 - wymiary tarasu to 6m x 3,5m. Przy kładzeniu pozbruku planujemy poszerzyć go o ok. 30 cm z każdej strony. Na razie nie mamy pomysłu czym przykryjemy tatas. Na chwilę obecną zostawiamy tak, jak jest. Co bedzie dalej- zobaczymy. A Wy co planujecie?
autor:magdaz3  dodano: 6 miesięcy temu
My planujemy troche pokabinowac 😊😊 drzewo zabudowac plyta pozniej jakis moze styropian zeby bylo grubsze i na koniec ma to wygladac jak beton ... na chwile obecna mamy tykko slupy i reszta to kobinowanie na calego 😊😊 chodzi o to zeby konstrukcja nie byla zbyt ciezka bo po co😊😊nasz taras ma miec 2,5 na 4,5 czyli mniejszy od waszego ... my mamh domek chyba mniejszy

Mury

autor: ogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nic tak nie cieszy, jak widok rosnącego domu. Nasza ekipa budowlana to grupa fachowców godnych polecenia: pracowici, terminowi, słowni i znający się na swojej robocie. Dlatego też mury urosły bardzo szybko. Deszczowe początki

autor: ogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Początki były dość trudne. Trudne, ze względów pogodowych, nie organizacyjnych. Zaczęliśmy w  maju 2017 r., a przynajmniej takie było założenie.  Ekipa budowlana kilka razy podchodziła do tematu, ale ze względu na opady, nie mogliśmy rozpocząć budowy. Koparka wjeżdżała na działkę i na tym się kończyło, bo ilekroć podchodziła do próby wykopu fundamentów, ziemia była tak wilgotna, że osuwała się w głąb i nie można było nic zrobić. 


Mieliśmy czekać na lepszą pogodę. Codziennie razem z małżonkiem wyglądaliśmy słońca i codziennie byliśmy załamani. Każda prognoza pogody nas dobijała, ponieważ deszcz w tym miesiącu zagościł na stałe. W końcu nadeszła zmiana i ruszyliśmy. 

Fundamenty zalane, pierwszy krok zrobiony :)Od projektu do realizacji

autor: ogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Witam wszystkich serdecznie, 

nigdy nie nosiłam się z zamiarem prowadzenia bloga, ale często korzystam z Waszej wiedzy i doświadczenia na MB, stąd postanowiłam podzielić się z moimi doświadczeniami. Na początku zacznę od pokazania naszego, który jest wykonanym pod nasze oczekiwania. Przeglądaliśmy z mężem tysiące w sieci, jednak żaden do końca nie spełniał naszych oczekiwać: bo za mały salon, bo brak gabinetu na dole, bo kuchnia nie taka... Stąd trafiliśmy do architekta, który stworzył projekt, który miał być dla nas idealny. Teraz, z upływem czasu, żałuję że nie zdecydowaliśmy się na odrobinę mniejszy dom, bo koniec końców wyszło nam ok. 169 m2 z garażem. Z uwagi na wykonywany zawód zawsze chciałam mieć gabinet na dole. Uwzględniając ten wymóg oraz rozmiar salonu, który miał mieć ok. 30m2 doprowadziliśmy do rozrostu góry domu - i tak wyszło 169 m2. Teraz pewnie zmieniłabym układ wyłączając garaż z ryły budynku, co zmniejszyłoby metraż. Ale mówią, że człowiek uczy się całe życie :)


Komentarze (1)
Tytuł: Garaż
autor:domolgi  dodano: 6 miesięcy temu
Zobaczysz, że zmienisz zdanie jak pomieszaksz. Garaż w bryle budynku jest bardzo ok. - po pierwsze masz garaż :) nie musisz moknąć wychodząc z auta ani dźwigać zakupów przez dłuższy odcinek; płacisz mniejsze podatki niz garaż wolnostojący; poza tym wydaje mi się, że budowanie osobno domu i garażu generuje wieksze koszty (no chyba, że w ogóle nie chcielibyście garażu). Także garaż jest cool!!! A i jeszcze jednen mega plus - chowasz tam graty :) Powodzenia w budowie!
Tagi (1)