Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel
offlineogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: PROJEKT INDYWIDUALNY
3119 odwiedzin | wpisów: 10, komentarzy: 70, obserwuje: 13
 

Elewacja i brama

autor: ogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Nasz dom zaczyna powoli przybierać ostateczny kształt i barwę. Do ocieplenia użyliśmy styropian 25cm. Tynk nie został jeszcze położony, gdyż zrobimy to bliżej terminu wprowadzenia.Jest i brama. Wybór padł na Hormann. Skorzystaliśmy z trwającej promocji, a z racji tego, ze firma ma drzwi i bramy wysokiej jakości, długo się nie zasanawialiśmy. Na drzwi zewnętrzene musimy jeszcze poczekać, ale też będą z Hormanna. Chcieliśmy dobrać drzwi i bramę w tym samym kolorze i od tego samego producenta, aby nie było różnicy w kolorze. Jedyna różnica to to, że brama ma tłoczenia, a drzwi są gładkie. Jednak patrząc z oddali - nie  widać tego. Komentarze (4)
autor:aniabudujeoberona  dodano: 5 miesięcy temu
u Was już okna, ja niestety dopiero je wybieram :) ciężki moment ;) potem jeszcze oczekiwanie na produkcję ;)
Odpowiedź do aniabudujeoberona
autor:ogli1  dodano: 5 miesięcy temu
Fakt, to jest trudna decyzja, ale jak człowiek się cieszy, kiedy są juz okna... Powodzenia w wyborze😀
Tytuł: Hormann
autor:veroniqe  dodano: 5 miesięcy temu
A ta brama Hormana to co to dokładnie za model? Trochę ciemno to na zdjęciu wygląda. Chyba segmentowa ale oni mają co najmniej dwa modele.Standardowa 42 mm i ciepła 67mm. Macie też ich napęd do bramy?
Odpowiedź do veroniqe
autor:ogli1  dodano: 5 miesięcy temu
Model bramy to Renomatic 2018, kolor antracyt, który faktycznie na zdjęciu wyszedł trochę ciemno, ale w rzeczywistości jest jaśniejszy. Jest to brama segmentowa (42mm) i napęd tez jest od nich.

Okna już są

autor: ogli1 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Zawsze wiedzieliśmy, że w naszym domu będą okna o wysokich parametrach energooszczędności, bo chcieliśmy mieć w środku ciepło i cicho. Takich też szukaliśmy. Wychodziliśmy z założenia, że lepiej teraz wydać więcej na okna, niż później na ogrzewania. Jednak człowiek gubi się w tych oznaczeniach i wskaźnikach odnośnie ilości energii przenikającej przez okno, tłumienia hałasu itp., a z drugiej strony każdy sprzedawca zachwala swój towar. Ostatecznie wybraliśmy okna na profilach firmy Rehau. Mam nadzieję, że nie będziemy żałować wydanych pieniędzy, a inwestycja zwróci się z czasem. 

Wybór padł na okna w kolorze antracytowym. Nie wiedzieliśmy tylko, czy od środka też wziąć ten kolor, czy biały. Ostatecznie padło na obustronny antracyt i jest to strzał w 10.

Nie wiedzieliśmy, czy zostawiać taśmę na oknach, czy ją zdzierać. I tutaj przyszła nam z pomocą MB. Posłuchaliśmy rad forumowiczów i zdarliśmy wszystko w obawie przed trudnościami z usunięciem kleju. Naczytaliśmy się o tym, że pod wpływem słońca klej trudno się usuwa i że trzeba używać środków chemicznych, które i tak czasami są z nim bez szans. Komentarze (6)
autor:monix27  dodano: 6 miesięcy temu
Piękny domek. Bardzo dużo zyskał dzięki płaskiej dachowce. Ja jestem na etapie więźby dachowej, dachowke wybrałam roben bergamo. A jaką wy macie i ile was wyniosła?? Czekam na wycenę mojej i nie wiem czego się spodziewać. Okna też ładnie się prezentują, za tydzień planuje wybrać swoje. Raczej będzie to oknoplast. Pozdrawiam
Odpowiedź do monix27
autor:ogli1  dodano: 6 miesięcy temu
Dachówka to Braas Turmalin antracyt. Koszt dachówki wraz z oknami, papą, łatą, rynnami i dodatkami wyniósł nas ok. 43000 zl. Niestety nie pamiętam ceny jednostkowej za dachówkę.
Odpowiedź do monix27
autor:odidodi  dodano: 6 miesięcy temu
monix27 tylko nie Roben Bergamo.
Zamówiłem dachówkę w kolorze antracytowym.
Przyjechała na budowę i dekarz zaczął układać na dachu, po czym zadzwonił żebym przyjechał i zobaczył, bo jego zdaniem jest dramat... No i miał rację.
Anulowałem całe zamówienie i zamówiłem Creaton SIMPLA antracyt - o niebo lepsza.
Dach do inwestycja zapewne na całe nasze życie - lepiej dopłacić.
Jeżeli chcesz jednak Bergamo - zrób próbę i połóż na dachu kilcha dachówek i sprawdź sobie wygląd.
Najgorsze jest to że łaty są docinane pod konkretną dachówkę - i umnie wyszły połówki dachówek - są oryginalne, ale wygląd takiego dachu trochę dziwny :)
Odpowiedź do odidodi
autor:monix27  dodano: 5 miesięcy temu
O kurcze. Myślałam, że złą opinie mają już za sobą. Czytałam, że niby dachówka wróciła ulepszona. To teraz mam do myślenia. Dzięki za informację
Odpowiedź do odidodi
autor:veroniqe  dodano: 4 miesiące temu
Bergamo podobno dość mocno rozwarstwiała się. A u Ciebie co się z nią działo, tak z ciekawości? A ta nowa Simpla od Creatona to bardzo fajny wybór. Duża, ładna i do tego jakościowo bardzo dobra.
autor:alinoz  dodano: 3 miesiące temu
Sama Simpla jest obecnie dostępna w nowej wersji, edycja 2018 jak to ją nazwał producent. Technologia produkcji się podobno zmieniła i parametrami jest dużo lepsza. Do tego jak widzę u nich na stronie to mają drugi kolor. W końcu :) Właściwie nie kolor a powłoka. Obok angobowanej jest już dostępna glazurowana.